המגדל העגול הנטוש בכניסה לעכו. פוצץ והתמוטט באוגוסט 2016

המגדל העגול
המגדל העגול

היו היה ואיננו עוד…. הבנין פוצץ והתמוטט באוגוסט 2016 וחבל.

בשנת 1999 החליטה חברת בולוס גד שגם בעכו צריכים מגדל כמו עזריאלי בתל אביב. היא תכננה לבנות מגדל עגול שבו 4 קומות קניון ומעליו מגדל דירות בן 31 קומות. בצמוד אליו ייבנה מגדל נוסף שישמש כבית מלון. גם הוא בגובה רב.

המגדל נמצא בקו ראשון לים, ליד שפך נחל נעמן. צמוד לגדה הצפונית של הנחל עם נוף נפלא של הכרמל, הים, הנחל, והעיר עכו שמצפון.

קומת קרקע בקניון
קומת קרקע בקניון
נוף לכיוון מערב מהקומה הראשונה
נוף לכיוון מערב מהקומה הראשונה

באוקטובר 1999 הוצבה אבן הפינה לפרוייקט ״פנינת הים״ בעכו, בטכס רק משתתפים (גם שר התיירות אמנון ליפקין שחק היה נוכח). החלום נמשך כמעט שנה. חלק מהבנין הוקם ומאז שנת 2000 ניצב במצבו כפי שהיה אז.

קומת הקניונים הראשונה
קומת הקניונים הראשונה

חברת בולוס גד נכנסה לקשיים והבנין הוצא על ידי כונס נכסים למכירה לכל המרבה במחיר. הבנין עבר מספר ידיים כשכל אחד הבטיח להקים במקום את פלא תבל הבא. עד היום לא זזה אבן אחת מאז שנת 2000

לחץ על שורה זו לראות סרטון על המקום

בניגוד לרוב הבנינים הנטושים אותם צריך למקם בעזרת מפה והדרכה להגעה למקום, את הבנין הזה רואים מכל פינה בעכו. הוא ממורם בכניסה הדרומית לעכו וברגע שמגיעים מהקריות לעכו רואים אותו בכניסה ליד הים.

לחץ כדי לקרוא על ההכרזה בעיתון גלובס

לחץ כדי לקרוא באתר עיתון הארץ

לחץ כדי לקרוא באתר ynet

 

2 מחשבות על “המגדל העגול הנטוש בכניסה לעכו. פוצץ והתמוטט באוגוסט 2016

    1. היי עידן. נכון, פיצצו את הבנין.. וחבל. הנוף מהבנין הזה היה משהו מהמם. האוויר הים הפתוח מולך והחולות מסביב. נוף עד חיפה והכרמל. חבל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *